Anaokulu

Biz, 9 Eylül Koleji ailesi olarak çocuklarımızın üzerinde güzel izler bırakmak için buradayız. Çok küçük yaşlarda verilen nitelikli eğitimin öneminin farkındalığıyla çıktığımız bu yolda, en büyük hedefimiz en değerlilerimiz olan çocuklarımızın belli bilgi ve becerileri küçük yaşta kazanmalarını sağlamaktır. Bu kazanımlarla çocuklarımız hem ileriki eğitim-öğretim yaşantılarında, hem de sosyal yaşantılarında daha mutlu ve başarılı bireyler olacaklardır. Bilişsel, duyuşsal ve psiko-motor beceriler yönünden sağlıklı bireyler, hayatın her alanında başarı ve mutluluğu yakalamış bireylerdir.

Anasınıfı gruplarımızda müfredata uygun olarak yaptığımız çalışmaların yanında; doğayla iç içe eğitim alacak olan öğrencilerimiz bir yandan seralarda kendi yetiştirdikleri meyve ve sebzelerini toplamanın gururunu yaşarken, bir yandan da teknolojinin onların hayatındaki önemini farklı bir açıdan görüp şaşıracaklar, küçük hayvan dostlarını tanırken, canlıları sevmenin hazzını ve şevkatini hissedeceklerdir. Geniş ve ferah sosyal alanlarımızda çocuklarımız keyifle zaman geçirirken, bizler de onların mutluluğuyla keyiflenecek, yüzümüzdeki tebessümün gün geçtikçe arttığını hissedeceğiz.

Bunun yanında temeli küçük yaşlarda atılan yabancı dil öğretiminin kalıcılığı ve mükemmelliği konusunda yapılan araştırmaların bilinciyle, kurumumuzda İngilizce ve Fransızca dil öğretimi uygulamalı yönden desteklenerek verilecektir. Böylece çocuklarımız öğrendiklerini günlük yaşama aktarma şansını da yakalamış olacaklardır. Yabancı dil sınıflarında yeni öğrendikleri dil ile iletişim kurma ve kendilerini ifade etme fırsatı bulan çocuklarımızın özgüvenleri de artacaktır. Hayata keyifle bakan başarılı ve mutlu bireyler geleceğimizdir.